12. ročník Česká pojišťovna Mistrovství ČR v olympijském šplhu zná své vítěze

 

Aleš Novák potvrdil roli favorita a vyhrál v čase 5,13 sekund – v plavném stylu za pouhých 11 hmatů.

splh

autor fotografie: Martin Kozák

V sobotu 14. prosince se v atraktivním prostředí obchodního centra Galerie Harfa v Praze konalo již dvanácté mistrovství České republiky v olympijském šplhu. Tato disciplína má u nás dlouhou tradici: v roce 1924 získal pro Československo Bedřich Šupčík časem 7,20 sekundy vůbec první zlatou olympijskou medaili. V nejsledovanější kategorii mužů si vítězství stejně jako vloni odnesl držitel světového rekordu v této disciplíně, český závodník Aleš Novák (TJ Sokol Šternberk), jenž potvrdil roli favorita a šplh na 8metrovém laně zvládl bez přírazu za 5,13 sekund. Tím vylepšil svůj loňský čas o 0,06 s.

Vynikající výkony předvedli i další soutěžící. Na druhém místě se umístil Tomáš Filip (ŠSK Palestra), který s časem 5,82 s o pouhé dvě setiny porazil bronzového Štěpána Muchku (Sokol Mladá Boleslav). Osmimetrové lano bylo výzvou nejen pro muže v hlavní kategorii, ale také pro veterány. Zde ukázal svou převahu Ladislav Kubeček (Maratonstav Úpice) v čase 8,81 s. Další kategorie – od žáků až po ženy – už soutěžily na kratším, 4,5 m dlouhém laně. Nejlepší výkon dne na něm předvedl vítěz kategorie dorostenců, Pavel Macháň (Sokol Brno I.). Ten ale musel o titul tvrdě bojovat až do posledního třetího kola s Martinem Trnkou (Sokol Čtyři Dvory). Oba totiž měli stejný čas 3,7 sekund, a tak o vítězství rozhodl druhý nejlepší pokus, který měl Pavel Macháň o pouhou jednu setinu sekundy lepší. Těsnější vítězství historie mistrovství republiky nepamatuje! Kategorii žen dominovala Veronika Szabóová, gymnastka ze Sokola Poděbrady, která vyhrála suverénně v čase 6,70 s.

Součástí celého sportovního odpoledne v Galerii Harfa byl nejen olympijský šplh v kategoriích muži, dorostenci, žáci, veteráni, ženy a dorostenky, ale také ukázky vzdušné akrobacie Novocirkusového divadla Cirkusu Mlejn a vystoupení provazochodců Equilibrium Slacklines Team.

Podle organizátora akce Ondřeje Košťáka, který sám patří ke špičkovým závodníkům, ale letos kvůli zdravotním problémům nemohl do boje o titul zasáhnout, se znovu potvrdila významná role českých lezců na světové scéně tohoto sportovního odvětví. Výsledky a předvedené výkony potvrdily, že mistrovství republiky bylo vyvrcholením celé sezóny a diváci v Galerii Harfa tak mohli vidět závod s historicky nejkvalitnějšími výsledky.

 

Galerie Harfa v pražských Vysočanech o 49 000 m2 obchodních a zábavních ploch na třech podlažích byla otevřena 11. listopadu 2010. Již od počátku svého provozu se profiluje jako obchodní centrum nové generace. Jedním z výjimečných rysů je propojení se sousední O2 arenou, patřící mezi nejmodernější komplexy tohoto typu v Evropě. Ve 160 obchodech Galerie Harfa zákazníci nejen nakoupí, ale také žijí zábavou, sportem a módou. Součástí obchodního centra je také 1 600 míst k bezplatnému parkování. Střecha Galerie Harfa se od 28. dubna 2011 pyšní DinoParkem, který je jediný v Praze a do hlavního města přináší ověřený koncept zábavy a vzdělávání známý z Plzně, Ostravy a Vyškova. Developerem a investorem projektu je C&R Developments, člen skupiny Lighthouse Group. Ten v rámci Galerie Harfa dokončil dvě desetipodlažní věže s 20 500 m2 kancelářských ploch. V následujících letech se multifunkční komplex rozšíří o další kanceláře a hotel s kongresovým centrem. Developer a investor projektu se tak významnou měrou podílí na revitalizaci území bývalého ČKD a budování Nových Vysočan.

Pro více informací kontaktujte:
Galerie Harfa, Silvie Soukalová, E-mail: Soukalova@lhg.cz , Mobil: 604 142 692, www.galerieharfa.cz

 
Hodnoťte tento příspěvek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zatím nebylo hodnoceno)
Loading ... Loading ...