Velká finálová show soutěže Česko zpívá míří již potřetí do trutnovského UFFA

 

ČESKO ZPÍVÁ je moderně pojatá pěvecká soutěž pro začínající zpěváky ve věku 9-26 let s mezinárodní účastí ze Slovenska, Polska, Německa. Semifinále i finále VII. ročníku této soutěže se již potřetí uskuteční v prostorech Společenského centra UFFO v Trutnově, a to v pátek 12. a sobotu 13. dubna 2013.

CESKO_ZPIVA_2013_VYBEROVA_KOLA_PRAHA_OLOMOUC_78_800x600_

Sobotní finálový galavečer soutěže slibuje skvělé pěvecké výkony soutěžících, které bude hodnotit hvězdná porota, v níž zasedne profesor zpěvu Eduard Klezla, hudební producent Milan Herman, zpěváci Bohouš Josef a Tomáš Savka, zpěvačka Renata Drössler, profesionální fotografka Lenka Hatašová, herečka a moderátorka Zora Jandová, režisér Tomáš Magnusek, ředitel soutěže Muž roku David Novotný a další. Svoji cenu udělí též diváci v sále, V.I.P. porota složená z partnerů soutěže a mediální porota. Hodnotit se bude celkový dojem soutěžícího, choreografie, výběr a podání písně a především kvalita zpěvu.

Program velkého finále zpestří i hosté – akrobatické duo DaeMen (vítězové televizní show Česko Slovensko má talent), Bublinková show a zpěvačka Kamila Nývltová.

O den dříve, v pátek 12. dubna, proběhne semifinále, ve kterém o postup do finále bude usilovat 92 zpěváků ve dvou věkových kategoriích (Sólisté 9-14 let a Sólisté 15-26 let), 10 nejlepších zpěváků z každé kategorie postoupí do finále. Zpěváci z mladší kategorie budou o vítězství „bojovat“ již v pátek večer, ti starší na sobotním galavečeru.

VII. ročník soutěže ČESKO ZPÍVÁ byl vyhlášen začátkem října, uzávěrka přihlášek proběhla 11. ledna 2013. Do soutěže se přihlásilo celkem 345 zpěváků. Na základě poslechu soutěžních nahrávek porota udělila postup do výběrových kol 234 soutěžícím. Výběrová kola proběhla v Praze a Olomouci v polovině ledna, soutěžící zde zpívali naživo před odbornou porotou. Do semifinále se jich prozpívalo 92.

Patronkou soutěže je zpěvačka a sólistka Hudebního divadla Karlín, divadel Broadway a Hybernia v Praze Kamila Nývltová.

Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas. V rámci soutěže ČESKO ZPÍVÁ probíhá ve vysílání tohoto média speciální rozhlasová kategorie.

Soutěž ČESKO ZPÍVÁ si v průběhu krátké doby vydobyla silné postavení mezi podobnými typy akcí. Úspěšnými finalisty předchozích ročníků jsou zpěvačka Markéta Konvičková (finalistka I. ročníku pěvecké soutěže TV Nova Česko-Slovenská Superstar), Tereza Anna Mašková (semifinalistka show TV Prima Česko Slovensko má talent), Michal Šeps (finalista II. řady Česko-Slovenské Superstar), Noah Ellenwood (semifinalista II. řady Česko-Slovenské Superstar), Diana Kalashová (finalistka II. řady Česko Slovensko má talent).

Soutěž si klade za hlavní cíl podpořit pěvecký talent dětí a mládeže – objevit nové talenty a dát jim možnost prosadit se.

Další podrobnosti o soutěži naleznete na www.cesko-zpiva.cz.

Autorka: Blanka Brojarová

 
Hodnoťte tento příspěvek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...