Více než 20 tis. návštěvníků oslavilo 140. Výročí založení pivovaru ve Velkých Popovicích

 

Pivovar Velké Popovice oslavil v sobotu na Dni Kozla 140. výročí od svého založení. Oslavy zahájil ředitel pivovaru Jaroslav Hacko společně se starostkou obce Velké Popovice Martinou Čermákovou. Poté slavnostně narazil obchodní sládek pivovaru Vojtěch Homolka 140litrový sud. Během dne oslavy navštívilo více než 20 tisíc příznivců velkopopovického piva. Nejvíce návštěvníkům zachutnal nefiltrovaný ležák a oblíbený Velkopopovický Kozel 11°. Celkem se na letošním Dni Kozla vypilo více než 36 tisíc piv. Velký zájem byl i o prohlídky pivovaru s výkladem o jeho historii a výrobě piva, které absolvovalo téměř 1800 návštěvníků. Na oslavách 140. výročí se také uskutečnil jeden kuriózní přípitek. Na další úspěch velkopopovického piva si připilo 50 nositelů příjmení Kozel nebo Kozlová, které pivovar na tuto událost pozval.

Foto_Den Kozla_naražení sudu

Dvacátý druhý ročník Dne Kozla si v areálu pivovaru užilo více než 20 000 návštěvníků. „Velmi nás těší, že velkopopovickému pivovaru přišlo popřát k 140. výročí tolik lidí, i když počasí nebylo zcela ideální. Věřím, že si oslavu užili a že zachovají našemu pivu přízeň,“ říká marketingový manažer Velkopopovického Kozla Luděk Baumruk.

Oslavu 140. narozenin velkopopovického pivovaru oficiálně zahájil ředitel pivovaru Jaroslav Hacko a starostka Velkých Popovic Martina Čermáková. V pravé poledne se Vojtěch Homolka, obchodní sládek pivovaru Velké Popovice, ujal slavnostního naražení 140litrového dřevěného sudu s nefiltrovaným ležákem Velkopopovický Kozel. Následoval společný přípitek s 50 nositeli jména Kozel a Kozlová. Ze setkání vlastníků tohoto příjmení vznikla společná fotografie, která bude vystavena v pivovaru na prohlídkové trase.

Návštěvníci výročního Dne Kozla vypili v průběhu celého dne více než 36 000 piv. Z pivního menu na oslavě 140. výročí založení byl největší zájem o Velkopopovického Kozla 11° a nefiltrovaný ležák Velkopopovický Kozel speciálně uvařený pro tuto příležitost. Je pro něj charakteristický přirozený kvasničný zákal, vůně pivovarských kvasinek a výrazná, plná chuť. Nabídku piv doplnil Velkopopovický Kozel Světlý a Velkopopovický Kozel Černý. K poctivému českému pivu nachystal pivovar tradiční česká jídla a pochoutky.

Na tradičních pivních slavnostech v roce 140. výročí založení probíhaly po celý den prohlídky velkopopovického pivovaru, na které se vydalo 1763 milovníků velkopopovického piva a jeho historie. Kozlí obchůdek v Návštěvnickém centru jim nabídnul kolekci oblečení a půllitrů s motivem 140 let. Doprovodný program zahrnoval ukázky řemesel, show v čepování piva a soutěže o kozlí ceny. Z Prahy a z Benešova vypravil pivovar na akci historický parní vlak.

K dobré náladě přispěl bohatý hudební program. Představily se kapela Patrola Šlapeto se staropražskými šlágry i se křtem nového CD a speciální výroční písní, Děda Mládek Illegal Band, Sto zvířat a na závěr dne skupina Divokej Bill.

 

Kontakt: Vladimír Jurina, Brand PR manažer, tel. 724 617 886, e-mail: vladimir.jurina@pilsner.sabmiller.com

 
Hodnoťte tento příspěvek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zatím nebylo hodnoceno)
Loading ... Loading ...